Nejčastější otázky:

Prodej zařízení není vázán na SPZ vozidla. Vaše zařízení tak můžete libovolně sdílet se svými přáteli a rodinou. Je však důležité dodržet kategorii, pro kterou bylo ENC zakoupeno.

ENC nelze převádět z jedné kategorie na druhou. Proto si při nákupu důkladně rozmyslete, na jakou kategorii vozidla ENC zařízení potřebujete. Příklad: Pokud pojedete jednu cestu osobním autem s vlekem, budete potřebovat zařízení pro kategorii II. Jestliže zpátky pojedete bez něj, je potřeba mít zařízení pro kategorii I. Tedy na cestu tam a zpět potřebujete 2 ENC zařízení.

Tyto doplňky se nepočítají do celkové výšky vozu. Pokud tedy máte na střeše osobního auta rakev nebo autozahrádku, stále platí, že potřebujete ENC zařízení pro kategorii I.

Do mínusu se můžete dostat jen na jednu transakci (jeden úsek). Pokud je však částka na krabičce záporná, vyrovnejte ji do 30 dní, aby nedošlo k zablokování zařízení. Nenechávejte tedy mínusový stav na příští léto. Příklad: Na ENC zařízení Vám zbývá 5 €, mýtné na další úsek Vaší cesty stojí 10 €. V takovém případě se Vám podaří mýtnou bránou projet, dostanete se však do mínusu 5 € a na další mýtné bráně už Vás s mínusovým stavem nepustí.

2 jednoduchými způsoby: Před každou cestou si můžete požádat o výpis k Vašemu účtu a zároveň si podle ceníku spočítat, kolik euro za celou cestu zaplatíte. Pokaždé, když Vás kredit klesne pod 1,33 €, automaticky Vám pošleme e-mail s doporučením na dobití kreditu alespoň ve výši 26 €. Nezapomeňte, prosím, že v obou případech je důležité mít u nás své ENC zařízení zaregistrované.

Při průjezdu mýtnou bránou je důležité dodržet pár základních pravidel: správně nainstalované mýtné zařízení, rychlost maximálně 40 km/h, vybrání správného mýtného vjezdu (zpravidla je řazen na pravé straně a označen zelenou značkou ENC), dodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla před Vámi (10 metrů). Na posledním bodu si, prosím, dejte opravdu záležet. Pokud tento odstup neodržíte, můžete platit smluvní pokutu ve výši dvojnásobného mýta za daný úsek.

Zde existuje jednoduchá rada. Držte se v pravém jízdním pruhu a najíždějte do pravých mýtných bran s označením ENC. Na ENC branách většinou nebývá žádná obsluha, nelze na nich tedy platit hotově ani kartou.

V takové situaci nám zavolejte hned, jakmile zjistíte, že ENC zařízení nemáte. Zablokujeme jej a poskytneme Vám nové. Kredit, který Vám na zařízení zbyl, Vám převedeme na nové.

Pokud máte vozidlo francouzské výroby (Renault, Citroën) nebo vozidlo s vyhřívaným čelním sklem, podržte při průjezdu mýtnou bránou zařízení z okna. Tato vozidla mají specifický materiál předního skla a může se stát, že když ENC z okna nevystrčíte, zaplatíte 2x za jeden úsek nebo Vás přes mýtnou bránu nepustí.

Pokud od nás máte členství BASIC PLUS, PREMIUM nebo EXCLUSIVE, můžete si kredit jednoduše dobít přes aplikaci HAC, navíc s 21% slevou. Jestliže máte základní členství BASIC, kredit si dobijete přes jednoduchý formulář a zaplatíte kartou TADY.

ENC zařízení

Vyberte si ENC zařízení pro svou kategorii vozidla

Členství v ENC klubu

Vyberte si ENC zařízení pro svou kategorii vozidla

Asistenční služby

Vyberte si ENC zařízení pro svou kategorii vozidla